Dzisiaj Floor press 210kg……

Dzisiaj Floor press 210kg……

Dzisiaj Floor press 210kg… +2,5kg PR tym chwytem.

Szczerze mówiąc to nic nie ważyło i było łatwo… a poszło bardzo brzydko 😛

Dzisiaj miałem plan właśnie zrobić 210kg i koniec. Poprzednie serie szły aż za łatwo, więc stwierdziłem że sobie to 210kg „utrudnię” maksymalnie się napnę, opuszczę delikatnie na ziemie, z większą niż zwykle kontrolą, zrobię pauzę, a potem dynamicznie wycisnę do góry… A wyszło tak że przez to delikatne opuszczanie opuściłem na dole krzywo, rozluźniłem najpierw jeden a dopiero drugi triceps, potem przez to napięcie złapał mnie skurcz w pośladzie i aż musiałem podnieść nogę w trakcie wyciskania 😛

Ogólnie mówiąc zaczęły mi się treningi układać… bo w końcu zdecydowałem że mają się układać.

Ostatnie ~pół roku można powiedzieć że zmarnowałem. Popełniłem te same błędy co w 2018 roku.
Mianowicie… ZA DUŻO EKSPERYMENTÓW!
Oczywiści nie ma mowy o żadnym opierdalaniu się, wręcz przeciwnie cisnąłem z całych sił, aż do przesady, tak mocno że doprowadziło to jak nie do przetrenowania to co najmniej do solidnego overreachingu… i musiałem 2 tygodnie stopować aby odpocząć, bo tak się zajechałem.

Pisałem już o tym nie raz, że ja tak naprawdę nie zacząłem jeszcze konkretnie, poważnie trenować. Chodzi mi tutaj o to że ja ciągle z czymś eksperymentuje, mam szerokie horyzonty, i gdy dowiaduje się czegoś nowego, stwierdzam że to może być bardzo dobry kurs… To porzucam wszystko inne i podążam tym nowym kursem. No niestety ale nie zawsze wszystko działa, nie zawsze wszystko się sprawdza, a czasami przesadnie mieszając okazuje się że krecimy się w miejscu. No cóż tak to bywa. Po prostu jak nie teraz to kiedy będzie czas na eksperymenty na szukanie optymalnego treningu? Kiedy będe na bombie, będe miał zawody za kilka tygodni? No nie… właśnie teraz jest czas i miejsce aby sprawdzać co działa, co nie, rozwijać się.

No ale dużo myślałem, ułożyłem sobie wstępny zarys planu właściwie już do końca roku, i mam zamiar się tego teraz trzymać, po prostu ciężko, zgodnie z planem trenować. I po prostu poprawić ten total znacząco, do końca roku.

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport

Comments are closed.