Historia każdego dnia: 29…

Historia każdego dnia: 29…

Historia każdego dnia: 29 września w Formule 1 #abcf1 zachęcam do obserwowania

1990- 50 Pole Position Senny

Ayrton Senna zdobył swoje 50 Pole Position podczas kwalifikacji do GP Hiszpanii na torze Jerez. Piękny pole lap do obejrzenia

1991- Koło w koło

29 września 1991 roku miała miejsce mega epicka scena, kiedy to Nigel Mansell i Ayrton Senna walczyli bark w bark na prostej startowej podczas GP Hiszpanii zdj.. Ostatecznie to Brytyjczyk wygra wyścig (21 wygrana), a Senna ukończy go na 5 pozycji. Na 2 miejscu linię mety przekroczył Alain Prost, a na 3 Ricardo Patrese.

2002- Linia mety przekroczona, zwycięzcą…oba Ferrari

Podczas GP USA na torze Indianapolis linię mety przekroczyły w tym samym momencie 2 bolidy Ferrari zdj…a przynajmniej Michael Schumacher miał taki zamiar równając się z Rubensem Barrichello. Zwycięzca mógł być tylko 1 i został nim Brazylijczyk. Powodem tego manewru były wydarzenia z GP Austrii 2002, kiedy to Rubens będący 2 kierowcą zespołu przepuścił Michaela Schumachera tuż przed metą, dzięki czemu to on wygrał wyścig i zgarnął większą liczbie punktów, co pomogło mu w zdobyciu 5 tytułu Mistrza Świata. Kiedy tytuł został już zapewniony, Niemiec zachował się fair i tym razem to on oddał zwycięstwo.

2019- Hamulce były złe i części, części, części… i części też były złe

W ubiegłym Roku Lewis Hamilton wygrał swój 82 w karierze. Na 2 miejscu dojechał Valtteri Bottas, a na 3 Charles Leclerc. George Russel nie ukończył wyścigu w wyniku awarii hamulców, a Robert Kubica zjechał do garażu, gdyż zespół obawiał się podobnej awarii w bolidzie Polaka. Oczywiście PR zespołu stał na beznadziejnym poziomie i w świat z ust Claire Williams wypłynęła o zgrozo realna teoria, że nie chodziło o bezpieczeństwo Roberta a…oszczędzanie części.

Historia każdego dnia jest serią, gdzie wspominamy historyczne wydarzenia Formuły 1, które miały miejsce w konkretnym dniu.
Artykuł na stronie: https://abcf1world.wordpress.com/2020/09/29/historia-kazdego-dnia-29-wrzesnia/
======
Strona ABCF1: https://abcf1world.wordpress.com
Twitter ABC F1: https://twitter.com/abcf1world
Mój Twitter: https://twitter.com/AdiKjax

#abcf1 #f1 #kubica #formula1 #motoryzacja #sport #wyscigi #f1pro #historia

Comments are closed.