Po wczorajszym meczu naprawdę…

Po wczorajszym meczu naprawdę…

Po wczorajszym meczu naprawdę mam nadzieję, że Paulo Sousa zostanie trenerem naszej reprezentacji na dłużej. Warto zatem spojrzeć w przyszłość i zobaczyć jak może nasz zespół wyglądać za 3 lata, na następnych Mistrzostwach Europy, na które raczej na pewno awansujemy (jeśli chodzi o mundial, to takiej pewności przez konieczność grania w barażach nie mam). Jeżeli rozwój młodych piłkarzy potoczy się dobrze, możemy mieć najmocniejszą ekipę w tym wieku, indywidualnie lepszą od obecnej i od tej w 2016. Od razu zaznaczam, że piszę wiek piłkarzy w trakcie ME w 2024.

BRAMKA: Wojciech Szczęsny będzie miał 34 lata i jeśli dalej będzie numerem jeden w Juventusie, to pewnie też dalej będzie bramkarzem w reprezentacji. Mamy też kilku bardzo zdolnych młodych bramkarzy, którzy go mogą zastąpić, na czele oczywiście z Drągowskim, ale także Majecki i Grabara (toksyczny charakter, ale on ma talent) mają duży potencjał. Pozycja obsadzona już teraz mocno i to się nie zmieni.

OBRONA: Glik jako 36-latek już pewnie nie będzie grał, więc jego rolę jako szefa obrony będzie musiał przejąć Jan Bednarek, który wtedy będzie miał już 28 lat, czyli będzie w najlepszym piłkarskim wieku i pewnie dalej będzie grał w solidnym zespole Premier League, a być może nawet pokusi się o niego jakiś mocniejszy zespół. Obok niego na pozycji stopera mamy dwa duże talenty: Kamil Piątkowski, który teraz w składzie jest i będzie 23-latkiem i Sebastian Walukiewicz, który będzie miał 24 lata. Dawidowicz będzie miał 29 lat, Helik jako 28-latek być może podobnie jak Bednarek będzie zawodnikiem Premier League. Do tego z talentów będzie jeszcze 22-letni wtedy Łukasz Bejger.

Na bokach obrony również będziemy mieli całkiem niezłą obsadę. Bereszyński będzie miał 31 lat i spokojnie będzie mógł jeszcze grać na dobrym poziomie. Obok niego na prawej stronie w obiegu pozostaje Robert Gumny, który ma za sobą całkiem udany debiutancki sezon w Bundeslidze i będzie miał 26 lat. Z lewej strony już teraz miejsce Rybusa przejął Puchacz, który będzie miał 25 lat i doświadczenie z Bundesligi. Na lewej stronie obrony oprócz tego mamy jeszcze Michała Karbownika, który będzie 23-latkiem.

ŚRODKOWA POMOC: Klich i Krychowiak będą 34-latkami, więc będą mogli jeszcze grać, ale nie wiemy na jakim poziomie i czy ich czas się nie będzie kończył, dlatego ich pomijam. Piotr Zieliński będzie miał 30 lat i jeszcze bardziej będzie musiał przejąć odpowiedzialność za środek pola. Obok niego będziemy mieli 25-letniego Modera. Linetty będzie miał 29 lat, osobiście też wciąż liczę na Bielika, który – jeśli w końcu będzie zdrowy – jako 26-latek pewnie będzie grał w Premier League. Kozłowski będzie miał 20 lat (i być może to będzie jego trzeci wielki turniej, ale koks). Z bardziej ofensywnych opcji w środku pola też będziemy mieli duży wybór młodych piłkarzy. Sebastian Szymański będzie miał 25 lat, do tego liczę na to, że 22-letni Filip Marchwiński będzie grał już na zachodzie, a 22-letni Nicola Zalewski będzie miał miejsce w Romie. Do tego obserwować warto 21-letniego wtedy Jana Biegańskiego, 20-letniego Jakuba Kisiela i 23-letniego Kacpra Smolińskiego.

SKRZYDŁOWI: O ile aktualnie w składzie nie mamy tak naprawdę żadnych jakościowych skrzydłowych i po erze Grosicki-Błaszczykowski mamy aktualnie posuchę, to za 3 lata może to się zmienić. Już teraz nieźle radzi sobie Kamil Jóźwiak, który jako 26-latek przy aktualnym rozwoju będzie grał w lidze z TOP5 i będzie miał spore doświadczenie w reprezentacji. Na zachodzie pewnie też będzie grał już 22-letni Jakub Kamiński. Duże nadzieje są wiązane z Mateuszem Musiałowskim z akademii Liverpoolu, wówczas 20-latkiem. Obserwować też warto Mariusza Fornalczyka który będzie miał 21 lat. Być może w Norwich odpali Płacheta, który będzie miał 26 lat.

NAPASTNICY: Wciąż rządził będzie 35-letni Robert Lewandowski i przy jego profesjonalizmie jestem pewny, że dalej będzie on piłkarzem klasy światowej, podobnie jak Ronaldo nim jest w wieku 36 lat. Milik jako 30-latek będzie w wciąż dobrym piłkarskim wieku i pewnie będzie też grał w jednym z klubów z okolic miejsc LM w lidze z TOP5. Piątek będzie 28-latkiem, jednak uważam, że ciężko przewidzieć jak będzie grał, bo niestety na razie z sezonu na sezon jest coraz gorzej. Podobnie jest z 27-letnim wtedy Kownackim. Karol Świderski będzie 27-latkiem i być może będzie grał w lidze z TOP5. Liczę na to, że 22-letni Bartosz Białek będzie już ważną postacią w którymś z klubów Bundesligi. Aleksander Buksa będzie miał 21 lat i jeśli odpali w Wiśle, to może już grać na zachodzie. Duże nadzieje są wiązane z Wiktorem Kamińskim z Legii, który będzie miał wtedy 20 lat. Nie można też skreślać Patryka Klimali, który jednak w mojej opinii musi wrócić do Europy by zaistnieć przy tak dużej konkurencji.

POTENCJALNY SKŁAD (przy założeniu, że UEFA na stałe pozwoli powoływać 26 piłkarzy):

BRAMKARZE: Wojciech Szczęsny (34), Bartłomiej Drągowski (26), Radosław Majecki (24)

OBRONA: Jan Bednarek (28), Kamil Piątkowski (23), Sebastian Walukiewicz (24), Paweł Dawidowicz (29), Bartosz Bereszyński (31), Robert Gumny (26), Tymoteusz Puchacz (25), Michał Karbownik (23)

POMOC: Piotr Zieliński (30), Krystian Bielik (26), Jakub Moder (25), Karol Linetty (29), Kacper Kozłowski (20), Sebastian Szymański (25), Nicola Zalewski (22), Filip Marchwiński (22), Kamil Jóźwiak (26), Jakub Kamiński (22)

NAPASTNICY: Robert Lewandowski (35), Arkadiusz Milik (30), Krzysztof Piątek (28), Bartosz Białek (22), Karol Świderski (27)

Na zdjęciu podaję potencjalny pierwszy skład.Jeśli macie jeszcze jakieś młode talenty, o których tutaj nie wspomniałem to piszcie. Zapraszam do dyskusji!

Inb4: Dodałem ten wpis jako znalezisko ale chuje zakopali mi :/

#mecz #reprezentacja #euro2020 #sport #pilkanozna

Comments are closed.