Wydarzenia Historyczne w F1:…

Wydarzenia Historyczne w F1:…

Wydarzenia Historyczne w F1: 15 kwietnia #abcf1 – tag to obserwowania

2001- Grand Prix San Marino, 1 wygrana R. Schumachera

Ralf Schumacher odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w karierze podczas GP San Marino. To było również 10 podium Niemca w Formule 1. Na 2 pozycji wyścig kończy David Coulthard, a na 3 Rubens Barrichello.

2007- Grand Prix Bahrajnu

Wyścig wygrał Felipe Massa, dla którego to była 3 wygrana w karierze. Na 2 pozycji wyścig ukończył Lewis Hamilton, który został pierwszym kierowcą w historii, który zdobył 3 podium z rzędu w swoim 3 wyścigu. P3 Kimi Raikkonen.

Artykuł do znalezienia na stronie ABCF1

2012- Grand Prix Chin, 1 wygrana N.Rosberga

Nico Rosberg po raz pierwszy kosztuje szampana na najwyższym stopniu podium. Dzień wcześniej niemiecki kierowca zdobył swoje pierwsze Pole Position. Na podium dołączyli do niego kierowcy Mclarena: Button (P2) i Hamilton (P3). Wygrana Rosberga była również pierwszy zwycięstwem Mercedesa od uwaga: 1955 roku.

2017- Pierwsze Pole Position Bottasa

Cztery lata temu, 15 kwietnia 2017 roku Valtteri Bottas zdobył swoje pierwsze Pole Position w karierze podczas GP Bahrajnu. Jego przewaga nad drugim Lewisem Hamiltonem była minimalna: 0.023 s. Wyścig ukończy na 3 pozycji. Fin w tamtym sezonie zdobędzie jeszcze 3 Pole Positions: w Austrii, Brazylii i Abu Zabi.

Nagranie z onboardu

Koniec

Strona ABCF1: https://abcf1world.wordpress.com
Twitter ABCF1: https://twitter.com/abcf1world

Mój Twitter: https://twitter.com/AdiKjax
Mój Instagram, czasami tematyczna relacja: https://www.instagram.com/jaxonxst/

#abcf1 #f1 #sport #historia

Comments are closed.