Z racji że niedługo ruszają…

Z racji że niedługo ruszają…

Z racji że niedługo ruszają Igrzyska w Tokio – sportowa ciekawostka
W lekkiej atletyce kwalifikacje trwały do końca czerwca, aby osiągnąć miejsce przeważnie trzeba wypełnić minimum olimpijskie. Dla każdego sportowca marzeniem jest wystąpić choćby raz na tej imprezie – co jednak ma powiedzieć Jesús Ángel García, który na Igrzyskach pojawi się po raz 8. z rzędu?
50-latek startuje nieprzerwanie od 1992 roku i imprezy w Barcelonie, specjalizując się w chodzie na 50km. jego największym osiągnięciem na Igrzyskach jest zajęcie 5. miejsca w 2004 roku, kiedy to musiał uznać wyższość… Roberta Korzeniowskiego, naszego najwybitniejszego olimpijczyka w historii.
García przy okazji będzie śrubował swój rekord wśród lekkoatletów, gdyż już na Igrzyskach 5 lat temu w Rio został samodzielnym liderem wśród przedstawicieli „królowej sportu”.
Rekord wszech czasów wśród wszystkich sportowców należy natomiast do Kanadyjczyka Iana Millara, który w igrzyskach startował przez 40 lat – od 1972 do 2012 (z przerwą w 1980 z powodu bojkotu IO w Moskwie). Jeździec ten w swojej karierze zdobył tylko 1 medal – srebrny na Igrzyskach w Pekinie w 2008 roku, a swoją karierę zakończył 2 lata temu – w wieku 72 lat.
Źródło: Lekkoatletawka
#lekkoatletyka #sport #tokio2020 #igrzyskaolimpijskie

Comments are closed.